Bez kategorii

Jacks or Better

Posted On Lipiec 20, 2016 at 4:32 pm by / No Comments

Video Poker to niespotykana wcześniej kombinacja klasycznego dobieranego pokera i automatu typu one-armed bandit, która pojawiła się już w 1970 roku. Jest kilkanaście interesujących rodzajów video pokera, z których możemy wymienić chociażby Draw Poker, Tens or Better i Joker’s Wild. Największą popularnością wśród stałych graczy cieszy się jednak odmiana Jacks or Better.

Reguły gry w Jacks or Better są zbliżone do klasycznego pokera, tylko trochę mniej skomplikowane. Krótko mówiąc: po wciśnięciu przycisku „Deal” otrzymujemy pięć kart i możliwość jednorazowej wymiany którejkolwiek z nich, a nawet wszystkich na nowy zestaw. Naszym zadaniem jest skompletowanie kart w taki sposób, by zapewnić sobie zwycięski układ, czyli przynajmniej parę waletów. Wysokość wygranej zależy tabeli wypłat (paytable) – w każdym portalu kasynowym jest ona inna, różnią się one także w konkretnych wariantach video pokera.

Co ciekawe Video Poker posiada funkcję gamble charakterystyczną dla maszyn jednorękiego bandyty. Daje nam ona szansę na pomnożenie swojej wygranej i w skrócie polega na odgadnięciu koloru zakrytej karty. Opcja gamble uruchamia się po każdym zwycięskim rozdaniu, ale nie mamy obowiązku z niej korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *